تبلیغات
خانواده خوشبخت - جلسه ی ابلیس با شیاطین
خانواده خوشبخت
اساس زندگی خانوادگی را بر مهربانی و گذشت وصمیمیت و خدمت قرار دهید.

سلام بازدید كنندگان عزیز از اینكه به وبلاگ من سرزدید بسیار خوشحالم امیدوارم با مطالعه مطالب این وبلاگ اوقات خوبی داشته باشید .

مدیر وبلاگ : محمد احمدی

جلسه ی ابلیس با شیاطین

چهارشنبه 10 فروردین 1390  ساعت: 02:26 ب.ظ

نوع مطلب :داستان های آموزنده ،

نظرات() 


جلسه ی ابلیس با شیاطین

باز آفرینی:صلاح الدین توحیدی

در یكی از اقیانوسهای دور دست زمین غوغا یی برپا بود.شیاطین بزرگ وكوچك در آنجا حاضر شده بودند تا در جلسه ای مهم كه ابلیس ،شیطان بزرگ رئیس آنان،دستور برپایی آن را داده بود،شركت نمایند.شیاطین به دور تخت ابلیس كه بر روی آب بود،حلقه زده و منتظر او بودند.بعد از مدتی،چهره ی بسیار زشت ابلیس از دور نمایان گشت.شیاطین سر به سجده گذاشتند وابلیس بعد از نشستن بر روی تخت به آنان دستور داد سر از سجده بردارند. ابلیس بعد از نگاهی كوتاه به فرزندان،نوادگان و فرماندهان ارتش خود،ناگهان با عصبانیت فریاد زد:دو تن از شما در این جمع حاضرنیستند،چگونه جرأت نموده اند از دستور من سرپیچی كنند .. .. هنوز سخنان ابلیس تمام نشده بود كه آن دو تن در میان جمع شیاطین حاضر شدند وبعد از سجده در مقابل ابلیس دلیل تأ خیر خود را اینگونه بیان نمودند.اولی گفت :مشغول وسوسه ی جوانی بودم كه تا به حال لب به شراب نزده بود؛مجبور شدم وقت زیادی را صرف وسوسه ی او نمایم ودر نهایت موفق شدم.ابلیس گفت:كارخوبی كرده ای اما ارزش این تأخیر را نداشت.دومی نیز گفت:سالها بود كه در كمین خانواده ای بودم تا آنها را به تباهی بكشانم ولی موفق نمی شدم زیرا زن وشوهر باهم هیچگونه اختلافی نداشتند وبا كمك هم نقشه هایم را نقش بر آب می كردند و با پند واندرز، فرزندانشان را از افتادن به دام من باز می داشتند.از دیروز تا چند لحظه ی قبل با روشهای مختلف سعی نمودم بین زن وشوهر اختلاف بزرگی ایجاد كنم وسر انجام توانستم آنها را تا مرز طلاق بكشانم وبعد به سرعت خود را به این جلسه رساندم.

 ابلیس در حالیكه خنده اش در تمام اقیانوس پیچیده بود،فریاد زد:آفرین،بهترین كار را انجام داده ای.همه ی شما نیز باید از این روش استفاده كنید.اگر میان فرزندان آدم اختلاف افتد و خانواده ها به تباهی كشیده شوند،جامعه ی آنها نیز به فساد وتباهی كشیده می شود.شیاطین همگی سراپا گوش شده بوند تا ببینند كه رئیس بزرگ، آنان را برای چه امر مهمی فرا خوانده است.جلسه شروع شد و ابلیس رو به جمع شیاطین نموده گفت: فرزنـدانم ، همه ی شما می دانید كه من چه كینه ای از آدم و فرزندانش دارم.هزاران سال برای خداوند سجده نمودم وامیدوار بودم كه خداوند عنایت ویژه اش را شامل حال من نماید اما خداوند ،آدم را از خاك آفرید و او را در زمین جانشین نمود و به من وتمام فرشتگان دستور داد كه برایش سجده نماییم.من كه از آتش نورانی آفریده شده بودم چگونه می توانستم برای آدمی كه از خاك پست آفریده شده بود،سجده نمایم.از این رو یك بار نافرمانی نموده وبه آدم سجده ننمودم اما خداوند بر من غضب نموده ومن را از جمع فرشتگان بیرون انداخت و بهشت را بر من حرام نمود.

 

اینها همه به خاطر آدم بود و من حق دارم كه از او و فرزندانش كینه داشته باشم وبه عزت خداوند سوگند یاد نموده ام همانگونه كه باعث بیرون انداختن آدم و همسرش حوا از بهشت شدم،نگذارم كه فرزندان آنها نیز وارد بهشت شوند تا بدین وسیله انتقام خودرا از آنها بگیرم.شما نیز باید در این راه به من كمك نمایید همانگونه كه تاكنون در این مورد از هیچ كوششی دریغ ننموده اید و البته می دانید كه فریب فرزندان آدم خیلی هم سخت نیست و به آسانی می توانید از میان خود آنان شیاطینی همانند خودتان بسازید و آنها را به جان دیگر آدمیان اندازید.همه ی شما وظیفه ی خود را می دانید وجلسه ی امروزرا نیز فقط برای تبیین بهترین روشها برای تسخیر قلب آدمی كه مركز فرماندهی اوست و توسط حصارها و قلعه هایی محافظت شده است،برپا نموده ام. اگر چه مرز حكومت آدمی دژها و قلعه های استواری می باشند ،اما روزنه ها و دروازه هایی در آن وجود دارد كه می توانید از طریق آنها به تدریج خود را به قلب آدمی برسانید و اگر توانستید قلب را كه مركز فرماندهی است، به تصرف خود در آورید،بر كل حكومت آدمی تسلط یا فته اید.یكی از شیاطین از جای خود بر خاست و گفت:ای رئیس بزرگ،عبور از این دروازه ها كار آسانی نیست و اگر عـده ای نتوانند خـود را به پشت بـرج و باروهـا برسانند،گذر از این دروازه ها تقریباً غیر ممكن ومحال است.ابلیس سرش را تكان داد و گفت: من هم می خواستم همین را بگویم . برای گذر از دروازه ها باید از نیروهای خود آدمی استفاده كنید.حال كدامیك از شما می دانید چه نیرویی برای این منظور مناسب است؟یكی از فرماندهان ارشد كه جلو همه نشسته بود و هزاران سال از عمرش می گذشت، گفت:من در این مورد تجربه ی زیادی دارم.بهترین نیرو،نیروی نفس اماره ی آدمی است.

 

ابلیس كه از زیركی او خوشحال شده بود ،با شادمانی گفت :آفرین بر تو،نیروی نفس اماره نزدیكترین نیرو به قلب است.برای فریب دادن این نیرو باید آن را كاملاً بشناسید و ببینید به چه چیزهایی متمایل است و چه آرزوهایی دارد.آن آرزوها وتمایلات حرام را همواره نزدش یادآوری نموده و آنهارا برایش زیبا نمایید و مطمئن باشید كه اگر نیروی نفس به سلاح اخلاص مجهز نباشد،به راحتی می توانید آن را با قلابهای شهوت و هوس به دام انداخته و فریب دهید و با كمك او از دروازه های قلعه ی آدمی بگذرید.اولین دروازه ای كه باید به تصرف در آید،دروازه ی چشم آدمی است. نیروهای عبرت آموز مانند نگریستن به آثار خلقت خداوند،نباید از این دروازه خود را به قلب برسانند بلكه تا می توانید از این دروازه ،قلب را با تیرهای سمی چشم چرانی مورد هدف قرار دهید.هیچ چیز مانند چشم چرانی قلب را فاسد و بیمار نمی كند.شما می توانید به كمك نظر به نامحرم،بذر شهوت را در قلب بكارید وبا آب آرزو آن را آبیاری كنید.اگر در ابتدای كار ،گذشتن از این دروازه مشكل به نظر می رسید،می توانید از نیروی فریب خورده ی نفس استفاده كنید و آن را وادار كنید تا پیامهایی شیرین وفریبنده را به قلب برساند مانند این پیامها كه نظر كوتاه برای پی بردن به عظمت خالقی كه چنان چهره ی زیبایی را آفریده است،اشكالی ندارد وبلكه لازم است.مگر خداوند این زیبا رویان را برای چه آفریده است؟این صورت زیبا یكی از مظاهر قدرت الهی است و تازه اگر دل پاك باشد،نظر به نا محرم ضرری به ایمان نمی زند.. .. و سر انجام كاری كند كه تیرهای سمی نظر ،قلب را چنان به تباهی كشند كه آدمی همواره در فكر وعده ودیدار باشد و شما خوب می دانید كه در صورت دیدار نمودن نامحرمان در خلوت چه اندازه كار شما راحت می شود وبا كمترین انرژی می توانید آنها را به زنا وفحشا بكشانید زیرا نیروی فریب خورده ی نفس نیز به كمك شما می شتابد.البته نقش زنان نیمه لخت و بی بند وبار را نیز نباید فراموش كرد و ما در تصرف این دروازه تا حد زیادی مدیون آنانیم.بعد از تصرف دروازه ی چشم باید دروازه ی گوش را به تصرف درآورید؛بهترین راه ، گذاشتن پستهای بازرسی در مدخل گوش است. اگر نگذارید هیچ سخن حقی از كلام خدا ورسولش از آن بگذرد ،تسخیر آن آسان خواهدشد وبا عبور دادن نیروهایی از قبیل سخنان باطل،زشت وناروا وشك بر انگیز،آوازها و ترانه های تحریك كننده و. . . كاملاً بر آن مسلط خواهید شد و تا اندازه ای قلب را تحت تأثیر قرار خواهید داد.مرحله ی سوم كه از دو مرحله ی قبلی مهمتر است ،تصرف دروازه ی زبان است.برای این منظور،نباید بگذارید كه هیچ نیروی خیری مانند كلام خدا ورسول، استغفار،علم سودمند،امر به معروف و . . . از آن خارج شود وبعد با كمك نفس اماره كه در داخل قلعه ی آدمی است، نیروهایی از سخنان باطل مانند كفر گویی،غیبت،تهمت،گواهی دروغ،دشنام و. . . را بارها وبارها از این دروازه عبور دهید تا به آنها عادت كند وخلاصه اینكه در تصرف این دروازه باید دوهدف عمده را دنبال كنید:

گفتن باطل و سكوت از حق زیرا گوینده ی باطل برادر ناطق شما وساكت از حق برادر لال شماست وچه بسا در مواقعی از برادر اول نیز بهتر باشد.ای فرزندانم بدانید كه درو زبان باعث می شود كه بیشتر فرزندان آدم را بر روی صورت به سمت آتش جهنم بكشند پس در تصرف زبان هیچ سستی به خود راه ندهید.من سوگند خورده ام كه از جلو ،عقب،چپ وراست به آنان حمله نموده گمراهشان نمایم.آیا به من كمك می كنید كه به سوگندم جامه ی عمل بپوشانم؟شیاطین همگی با هم فریاد زدند:آری ای رئیس بزرگ ما تا آخرین حد توان به شما كمك می كنیم .ابلیس با رضایت سری تكان داد و گفت: بعد از تصرف این دروازه ها،با كمك نفس اماره، قسمتهای مهم دیگری از قلعه ی آدمی مانند دستها ،پاهاو. . . را تسخیر نمایید وآنها را به اعمال حرامی مانند دزدی ،ستم،تجاوزو. . . وادار نمایید.اكنون زمان آن است كه عملیات نهایی را به سمت قلب شروع نمایید.البته شما قبلاً با هدف قرار دادن قلب توسط تیرهای سمی نظر،فرستادن نیروهای باطل از دروازه ی گوش وعادت دادن دروازه ی زبان به سخنان باطل، قلب را به شدت ضعیف نموده اید و با انجام هر عمل حرامی نقطه ای سیاه بر روی آن نشسته است و چون نگذاشته اید قوای كمكی استغفار و توبه از دروازه ی زبان عبور كنند،قلب اكنون تمام سیاه شده است و شما نیز كه سیاه هستید همگام حمله تشخیص داده نمی شوید و می توانید به را حتی قلب را تصرف نمایید ودر آن بذرشهوت، شرك،نفاق،كفر والحاد بپاشید ومنتظر نتیجه شوید.نتیجه ی آن اضافه شدن برادرجدیدی از نوادگان آدم به جمع شماست زیرا قلب شكست خورده و مركز فرماندهی به نفس كه تحت اختیار شماست،واگذار شده است.اگر زمانی احساس نمودید كه قلب دوباره می خواهد زمام امور را به دست گیرد،بین قلب ونفس اماره صلح بر قرار كرده و آنها را به عقد ازدواج هم درآورید ونفس را به صورت عروسی بسیار زیبا جلوه گر نمایید وبه قلب بگویید كه بعد از سختی جنگ و تلفات آن اكنون نوبت آسایش و راحتی و كامیابی است. 

فرزندانم،از هر راهی كه می توانید آدمیان را گول زده گمراه نمایید:اگر به عبادت خداوند عادت نموده اند ،با آن عبادت گمراهشان كنید وبه عجب وخود پسندی وادارشان نمایید.اگرخواستند صدقه دهند ویا زكات مال را بپردازند، آنها را به فقر وعده دهید.اگر عزم حج داشتند،مشقت راه وتلف شدن مال را به یادشان آورید.اگر قصد هجرت وجهاد داشتند،كشته شدن آنها،یتیم شدن فرزندان وشوهر نمودن زنانشان را پیش چشم آنان مجسم كنید.اما گناهان بزرگ را برای آنان كوچك و زیبا جلوه دهید و اگر اعتقادشان به خدا هنوز باقی مانده بود،به رحمت وغفران خدا آنهارا فریب دهید مبادا كه از عذاب الهی بترسند.فرزندانم به شما سفارش می كنم كه همواره از دو سپاه بزرگ غفلت و شهوت علیه آدمی استفاده كنید تا از یك طرف او را از خدا غافل و از طرف دیگر او را مطیع هوا و هوس نمایید و همواره در كمین دو حالت از حالتهای آدمی باشید:شهوت و عصبانیت ،زیرا در این دو حالت تسلط شما بر آنان آسانتر است .بنگرید كه كدام حالت در شخص قوی تر است تا از آن راه به اغفال او بپردازید.جلسه ی شیطان به پایان رسید و شیاطین هر كدام به گوشه ای از جهان رفتند تا نقشه ی رئیس خودرا اجرا نمایند.

منبع : وبلاگ  توحید نوشته شده توسط:محمد احمدی

ویرایش:--

mairatkach.pixnet.net
چهارشنبه 3 خرداد 1396 12:33 ق.ظ
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple adjustements would really make my
blog stand out. Please let me know where you got your theme.
Thanks
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 06:26 ب.ظ
Hi, I believe your blog could possibly be having browser compatibility problems.
When I look at your site in Safari, it looks fine however,
if opening in IE, it's got some overlapping issues.
I simply wanted to give you a quick heads up! Besides that, great site!
BHW
شنبه 12 فروردین 1396 10:31 ب.ظ
Very great post. I just stumbled upon your blog and wanted to mention that I've really loved surfing around
your weblog posts. In any case I'll be subscribing in your rss feed and I'm hoping
you write again soon!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

لینکستان

لینکدونی

نظرسنجی

  • مطالب وبلاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو