تبلیغات
خانواده خوشبخت - خواهرم غمگین مباش
خانواده خوشبخت
اساس زندگی خانوادگی را بر مهربانی و گذشت وصمیمیت و خدمت قرار دهید.

سلام بازدید كنندگان عزیز از اینكه به وبلاگ من سرزدید بسیار خوشحالم امیدوارم با مطالعه مطالب این وبلاگ اوقات خوبی داشته باشید .

مدیر وبلاگ : محمد احمدی

خواهرم غمگین مباش

دوشنبه 8 فروردین 1390  ساعت: 01:30 ب.ظ

نوع مطلب :مطالب متفرقه ،

نظرات() 

خواهرم غمگین مباش

 

خواهر مسلمان!

ای مؤمن مطیع!

ای مروارید گرانبها، و ای گوهر قیمتی!

السلام علیكِ و رحمة الله تعالى وبركاته… 

                                  

غمگین مباش! چرا كه الله متعال تو را با اسلام گرامی داشته، و بواسطه‌ی ایمان بزرگی بخشیده است و تو را یار وهمراه مرد قرار داده است. الله تعالی می‌فرماید:

{ إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِینَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِینَ وَالصَّادِقَاتِ وَالصَّابِرِینَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِینَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِینَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِینَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاكِرِینَ اللَّهَ كَثِیراً وَالذَّاكِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ مَغْفِرَةً وَأَجْراً عَظِیما } [الأحزاب: ۳۵]

(مردان و زنان مسلمان و مردان و زنان با ایمان و مردان و زنان عبادت‏پیشه و مردان و زنان راستگو و مردان و زنان شكیبا و مردان و زنان فروتن و مردان و زنان صدقه‏دهنده و مردان و زنان روزه‏دار و مردان و زنان پاكدامن و مردان و زنانى كه الله را فراوان یاد مى‏كنند، الله براى [همه] آنان آمرزش و پاداش بزرگی فراهم ساخته است)

فقط این نیست؛ بلكه به تو منزلتی بس والا بخشیده هنگامی كه تو و زنان نیكوكار، عبادت گزار، فرمانبردار، ومؤمن راستینی مانند تو‌ را به أمهات المؤمنین منتسب نموده است. كسانی كه شاعر در موردشان می گوید:

فتشبَّهُوا إن لم تكونوا مِثلهم……. إن التَّشبه بالكِرام فلاحُ

(اگر مانند آنان نیستید خود را به آنان شبیه سازید …. كه همانا شباهت به بزرگان رستگاری است)

غمگین مباش! درحالی كه اسلام با قرار دادن تو به عنوان دختری پاكدامن، خواهری گرامی، همسری مورد اطمینان، مادری مهربان و با شفقت و مادر بزرگی با وقار، انصاف را در مورد تو رعایت نموده است.

وبدان كه اگردر تربیت فرزندان امانتداری را رعایت ننموده و حافظ كیان خانواده نباشی این مقام والا و جایگاه ویژه زیبنده ی تو نخواهد بود. بنابراین در نگهداری از این امانت بزرگ كوتاهی نكن، و به پاداش الله جل جلاله در برابر این تلاش و وقت گذاری چشم ببند؛ زیرا او سبحانه و تعالی پاداش عمل هیچ عملگری چه زن و چه مرد را تباه نخواهد كرد.

غمگین مباش! در حالیكه به حجاب شرعی خویش، كه پوشاننده‌ی آنچه كه خداوند به پوشیدن آن امر نموده می‌باشد، چنگ زده‌ای؛ زیرا در این حجاب عزت و كرامتی نهفته است كه شیرینی آن را فقط كسی خواهد چشید كه به الله به عنوان پروردگار، به اسلام به عنوان دین و به محمد صلی الله علیه وسلم به عنوان پیامبر و فرستاده‌ی خداوند ایمان آورده باشد.

از عباس بن عبدالمطلب رضی الله عنه روایت شده كه او از رسول الله صلی الله علیه وسلم شنید كه فرمود : «طعم ایمان را كسی چشید كه به الله به عنوان پروردگار، به اسلام به عنوان دین ، و به محمد به عنوان پیامبر راضی گردید»

بر حذر باش و بازهم بر حذر باش از اینكه حجابت را رها سازی یا اینكه در حفاظت از آن سهل انگاری نمایی؛ زیرا حجاب فرمان الله متعال است تا اینكه آزار و اذیت را از تو دور سازد. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

{یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلابِیبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً } [الأحزاب : ۵۹]

(اى پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گیرند این براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند [به احتیاط] نزدیكتر است و الله آمرزنده مهربان است)

و همچنین حجاب از رهنمون‌های رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌باشد كه آن را آورده تا بدینوسیله زن مسلمان از زنان دیگر متمایز باشد و اینكه از آغاز زندگی با گوهر حیا آراسته گردد تا بدین سان به إذن الله در خوشبختی و سرور زیسته، از افتادن درناپاكی‌ها و گناهان در امان مانده و الله عزیز و بخشنده از وی راضی گردد. شاعر چه زیبا می‌سراید:

لا تُعرضی عن هدی ربك ساعةً *** عضی علیه مدى الحیاةِ لتغنمی

(لحظه‌ای از هدایت پروردگارت روی گردان مباش و در تمام زندگی به آن چنگ بزن تا رستگار گردی)

ما كان ربُكِ جـائراً فی شرعه *** فاستمسكی بعُراه حتى تسّلمی

(پروردگار تو در دستورات شرع خود ستمگر نیست / پس به ریسمانش چنگ بزن تا در امان بمانی)

ودعی هراء القائلـیـن سفاهةً *** إن التقدم فی السفور الأعجمی

(مزخرفات انسانهای نادان را كه می گویند: پیشرفت در خودنمایی بمانند زنان بیگانه است، را رها كن)

غمگین مباش! اگر تو از كسانی هستی كه الله متعال وی را به بر دوش گرفتن رسالت اسلام و دعوت بسوی آن در خانه، مدرسه، محل كار و در هر زمان و مكانی مشرف نموده است؛ پس بكوش تا الگویی نیكو در دین و دنیا، علم و عمل، خوردن و نوشیدن، پوشش و لباس، سخن و سكوت، و در همه‌ی امور زندگی باشی. و بدان كه هر كاری سرانجامی داشته و هر سفری پایانی دارد.

غمگین مباش! در حالی كه می‌دانی نیكی ده برابر و تا هزار برابر و بیشتر پاداش داده شده و گناه فقط به اندازه ی یك گناه مورد بازخواست قرار خواهد گرفت. وفراموش نكن كه الله متعال با فضل، رحمت و بخشندگی خویش بندگانش را مورد عفو قرار داده و از آنها در می‌گذرد.

غمگین مباش! هنگامی كه تو كانون خانه را گرم نگه داشته‌ای، بر واجبات پایبندی داری و آنچه از عبادات و طاعات كه الله تعالی بر تو فرض نموده را بجا می‌آوری؛ وبدان كه اختلاط نكردن با هرزگان و سست عنصران نعمتی بس عظیم بوده كه هیچ قیمتی نمی‌توان بر آن گذاشت؛ چرا كه در دوری از آنان آرامش حال، راحتی فكر، سلامت روح و روان و دوری از گناهان نهفته است.

غمگین مباش! در حالی كه بر یاد الله تعالی پایبند بوده و همواره بر استغفار مداومت داری؛ زیرا استغفار زیاد و استمرار انسان بر آن، مایه‌ی رهایی از غم‌ها و غصه‌ها و وسیله‌ی بدست آوردن خوشبختی و آرامش درون است.

در حدیثی از ابن عباس رضی الله عنهما روایت شده كه معلم خوبی‌ها – صلی الله علیه و سلم – فرمود: «هر كس بر استغفار پایبندی داشته باشد الله در هر تنگی‌ای راه چاره، و در هر غمی راه برون رفت از آن را به وی نشان خواهد داد، و از جایی كه انتظارش را ندارد به وی روزی خواهد رساند»

پس بر تو باد تسبیح ( سبحان الله گفتن ) و حمد (الحمدلله گفتن) و تكبیر (الله اكبرگفتن) و تهلیل (لاإله إلله گفتن) و استغفار (أستغفرالله گفتن) بسیار، و زبانت را همواره با ذكر و یاد الله تازه گردان تا اینكه آرامش حقیقی را بدست آوری. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

{الَّذِینَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ } [الرعد : ۲۸]

(همان كسانى كه ایمان آورده‏اند و دلهایشان به یاد الله آرام مى‏گیرد آگاه باش كه دلها با یاد الله آرامش مى‏یابد)



نوشته شده توسط:محمد احمدی

ویرایش:دوشنبه 8 فروردین 139011:46 ق.ظ

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

لینکستان

لینکدونی

نظرسنجی

  • مطالب وبلاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟






آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو